PRO-LAD

Z Narkopedia
Skocz do:nawigacja, szukaj


Klasyfikacja podstawowa[edytuj]

Metka substancji[edytuj]

hyperreal.info

Wzór chemiczny

[]CCCN1CC(C=C2C1CC3=CNC4=CC=CC2=C34)C(=O)N(CC)CC

Inne nazwy substancji

N,N-dietyloamid kwasu 6-propylonorlizergowego, 6-propylo-nor-LSD


Wikipedia[edytuj]

Na polskiej Wikipedii substancji poświęcona jest strona: https://pl.wikipedia.org/wiki/PRO-LAD

Informacje ogólne[edytuj]

N,N-dietyloamid kwasu N-propylo-nor-lizergowego (znany również jako dietyloamid kwasu 6-propylo-6-nor-lizergowego, N-PropylnorLSD lub po prostu PRO-LAD) to nowa substancja psychodeliczna z klasy lizergamidów. Jest to strukturalny analog LSD i jest częścią serii analogów LSD, która obejmuje AL-LAD i ETH-LAD.

PRO-LAD został po raz pierwszy zbadany przez Andrew J. Hoffmana i Davida E. Nicholsa w 1984 roku jako część serii analogów LSD.[2] Został później opisany jako analog LSD przez Alexandra Shulgina w książce TiHKAL ("Tryptaminy, które znałem i kochałem"), w której jeden z raportów zauważa, że jest "dobry na humor, nawet doskonały. (...) bardzo dobra dla jasnego myślenia, choć nie jest szczególnie kosmiczna." Została ona sprzedana na internetowym rynku chemicznym wraz z lizergamidami, takimi jak 1P-LSD i AL-LAD, jako legalna, szara alternatywa dla LSD.

Subiektywne efekty są podobne do LSD i obejmują wizualizacje z otwartymi i zamkniętymi oczami, zniekształcenie czasu, wzmocnioną introspekcję, utratę ego i euforię. Doniesiono, że jest tak samo silny jak samo LSD, a aktywna dawka wynosi od 100 do 200 mikrogramów.

Istnieje bardzo niewiele danych na temat właściwości farmakologicznych, metabolizmu i toksyczności PRO-LAD, a jego historia stosowania u ludzi jest niewielka. Zaleca się stosowanie praktyk redukcji szkód podczas używania tej substancji.

Opracowania naukowe[edytuj]

Autorskie zdjęcia i filmy związane z substancją[edytuj]

Otrzymywanie / pozyskiwanie[edytuj]


Synteza wg. TIHKAL:

Do roztworu 66mg nor-LSD (zobacz przepis pod ETH-LAD) w 2ml świeżo przedestylowanego DMF, w atmosferze azotu, dodano 48g bezw. K2CO3 i 4mg jodku propylu. Kiedy analiza TLC wskazywała na przereagowanie nor-LSD (9h), usunięto rozpuszczalnik pod zmniejszonym ciśnieniem. Pozostałość przemywano w chloroformie (5x5ml), a zlane ekstrakty wysuszono nad bezw. Na2SO4, przefiltrowano i rozpuszczalnik usunięto pod zmniejszonym ciśnieniem. Pozostałością był biały osad. Rozdzielono go na dwa składniki z użyciem chromatografii centrifugal (Al2O3, CH2Cl2, atm. azotu i amoniaku), z których pierwszy był w większości. Po usunięciu rozpuszczalnika, rozpuszczono go w gorącym benzenie, przesączono i ochłodzono. Dodatek heksanu zapoczątkował krystalizację N-propylo-nor-LSD (9,10-didehydro-6-propylo-N,N-dietyloergoliny-8b-karboksyamid) w postaci krystalicznego produktu o masie 54mg (72% wyd.) i temperaturze topnienia 87-88 °C.


Zastosowanie[edytuj]

Zastosowanie medyczne[edytuj]

Zastosowanie rekreacyjne[edytuj]

Inne zastosowania[edytuj]

Sposoby przyjmowania, dawkowanie i zagrożenia[edytuj]

Dawkowanie doustne (wg. psychonautwiki.org)[edytuj]

Odczuwalne: 20 - 50 µg

Lekko: 50 - 100 µg

Średnio: 100 - 200 µg

Mocno: 200 - 400µg

Bardzo mocno: 400 µg +


Czas działania


Całkowity czas działania: 6 - 8 godzin

Wejście: 30 - 45 minut

Funkcjonowanie na rynku lub w podziemiu[edytuj]

Chemia i farmakologia substancji[edytuj]

Uzależnienie i sposoby jego leczenia[edytuj]

Pamiętaj! Hyperreal posiada spis placówek pomocy uzależnionym: https://hyperreal.info/help

Status prawny w poszczególnych krajach[edytuj]

Polska[edytuj]

Pamiętaj! Na forum hyperreala mamy dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków: https://hyperreal.info/talk/prawo.html

Obecność substancji / rośliny w dziełach kultury i dyskursie społecznym[edytuj]

Zastrzeżenia

Informacje zawarte na stronach Narkopedii są opracowywane przez społeczność serwisu hyperreal.info. W żaden sposób nie mogą być traktowane jako źródła wiedzy medycznej, naukowej, co więcej, mogą być to informacje fikcyjne albo błędne. Ani serwis hyperreal.info, ani autorzy haseł, nie mają nic wspólnego z ewentualnymi szkodami na zdrowiu bądź ewentualnej śmierci czytelnika, który całkowicie odpowiada za swoje działania podjęte w konsekwencji zapoznania się z wiedzą dostępną w Narkopedii.

Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Serwis używa ciasteczek, ale wyłącznie abyś mógł się zalogować, nie wykorzystujemy ich do niczego innego.

Licencja

Zawartość Narkopedii jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0.

Kliknij aby uzyskać więcej informacji.