Aniracetam

Z Narkopedia
Skocz do:nawigacja, szukaj

Klasyfikacja podstawowa[edytuj]

Metka substancji[edytuj]

hyperreal.info

Wzór chemiczny

[]C12H13NO3

Inne nazwy substancji

aniracetam, anir, cet, anira

Odmiany nazwy substancji

aniracetam, aniracetamowi, anirecatom

Wikipedia[edytuj]

Na angielskiej Wikipedii substancji poświęcona jest strona: https://en.wikipedia.org/wiki/Aniracetam

Informacje ogólne[edytuj]

Aniracetam to lek nootropowy, będący pochodną klasycznego piracetamu, z kilkukrotnie większym potencjałem od pierwowzoru. GZ większa aktywność receptorów Ampa.

Okres jego półtrwania waha się w okolicach do 1-2,5h, czyli krótko. Substancja bardzo dobrze rozpuszcza się w tłuszczach. Wchłania się dobrze nawet na czczo, ale traci on sporo podczas przechodzenia przez wątrobę. Przyswaja się od 8% do 12% (przyjęcie doustne).

Aniracetam wpływa głównie na dwa układy w mózgu – glutaminianergiczny i cholinergiczny. Taki miks sprzyja procesom pamięciowym.

Zastosowanie[edytuj]

Zastosowanie medyczne[edytuj]

Aniracetam używa się w celu ulepszenia procesów uczenia się, zwiększenia pamięci. Wykazuje także działanie neuroproteksyjne oraz pomaga przeciwdziałać stanom niepokoju i depresji poprzez modulacje GABA.

Zastrzeżenia

Informacje zawarte na stronach Narkopedii są opracowywane przez społeczność serwisu hyperreal.info. W żaden sposób nie mogą być traktowane jako źródła wiedzy medycznej, naukowej, co więcej, mogą być to informacje fikcyjne albo błędne. Ani serwis hyperreal.info, ani autorzy haseł, nie mają nic wspólnego z ewentualnymi szkodami na zdrowiu bądź ewentualnej śmierci czytelnika, który całkowicie odpowiada za swoje działania podjęte w konsekwencji zapoznania się z wiedzą dostępną w Narkopedii.

Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Serwis używa ciasteczek, ale wyłącznie abyś mógł się zalogować, nie wykorzystujemy ich do niczego innego.

Licencja

Zawartość Narkopedii jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0.

Kliknij aby uzyskać więcej informacji.