Alfa-PVP

Z Narkopedia
Skocz do:nawigacja, szukaj


Klasyfikacja podstawowa[edytuj]

Metka substancji[edytuj]

hyperreal.info

Wzór chemiczny

[]C1CCCN1C(CCC)C(=O)c2ccccc2

Inne nazwy substancji

α-Pirolidynopentiofenon, alfa, 1-fenylo-2-(1-pirolidynylo)-1-pentanon

Odmiany nazwy substancji

alfy, alfie, alfą, alfęInformacje ogólne[edytuj]

Alfa-PVP (pełna nazwa: alfa-pirolidynopentiofenon) o swojej potocznej nazwie "flakka" lub "narkotyk zombie" pochodzi z rodziny beta-ketonów. Jest to substancja zakazana i jego posiadanie i obrót są niedozwolone. Został szeroko rozpowszechniony dzięki swojej niskiej cenie w stosunku do innych nielegalnych substancji. Jest organicznym związkiem chemicznym pirolidynowa (pochodna walerofenon).

Alfa to agonista receptorów dopaminowych, czyli łączy się z nimi i wyzwala ich działanie. Alfapirolidynopentiofenon jest psychostymulantem, powoduje pobudzenie psychoruchowe organizmu, w ekstremalnych przypadkach bardzo duże pobudzenie i wręcz nadludzką siłę (brak bólu).

Opracowania naukowe[edytuj]

https://www.google.com.na/patents/EP1670755A2?cl=en&dq=alpha-pyrrolidinovalerophenone&hl=en&sa=X&sqi=2&pjf=1&ved=0CC8Q6AEwA2oVChMIyM6IqcezyAIVxv9yCh13yw6O

Autorskie zdjęcia i filmy związane z substancją[edytuj]

Otrzymywanie / pozyskiwanie[edytuj]

Zastosowanie[edytuj]

Zastosowanie medyczne[edytuj]

Alfa-PVP nie jest stosowana w medycynie.

Zastosowanie rekreacyjne[edytuj]

Alfa-PVP używania jako środek o działaniu stymulującym, wywołujący euforię, wzmożoną koncentrację, motywację do działania i zwiększony popęd seksualny.

Inne zastosowania[edytuj]

Sposoby przyjmowania, dawkowanie i zagrożenia[edytuj]

Podanie donosowe:

  • 10 - 30mg dla osób bez tolerancji.

Podanie dożylne:

  • 5-15mg dla osób bez tolerancji.

Podanie doustne:

  • 10-30mg dla osób bez tolerancji.

Waporyzacja:

  • do 50mg dla osób bez tolerancji.

___________________________

Harm Reduction

Suplementacja to bzdura :-) . Najważniejsze jest jedzenie. Przed, po i w trakcie. Poruszałem kiedyś kwestię zjazdów i dlaczego ja ich nie mam. Stąd również mogłaby się wziąć moja idealizacja alfy. Wytłumaczę - odżywianie się jest najważniejsze.

1. Białko Podstawowy element budulcowy komórek i podwójnych błon lipidowo-białkowych. Regeneracja organizmu. Enzymy, układ nerwowy, układ mięśniowy, immunologia, hemoglobina, hormony. I najważniejsze neurotransmitery - m.in. DOPAMINA. Prekursorem jest tyrozyna, aminokwas będący produktem trawienia białka. Białka egzogennego, czyli to co spożywamy, mięso, produkty mleczne. Stymulanty mają to do siebie, że hamują głód, nie jemy, następuje proces zwany katabolizmem, organizm trawi własne tkanki by mieć odpowiednie substraty to produkcji energii, regenerowania organizmu. W skład tego wchodzi również odnowa neurotransmiterów. Brak jedzenia + stymulanty = agresja, złość - wszystko to przypisywane złowieszczej cesze alfa-PVP. Czy prawidłowo? Otóż wynika to z kwestii braku jedzenia, organizm wydziela dodatkową porcję noradrenaliny i glukagonu by utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi, rozpad aminokwasów, deficyt dopaminy i jesteśmy roztrzęsieni, poirytowani, ale nikt nie pomyśli by zjeść tylko dopala alfę. Kółko się zamyka.

2. Węglowodany - głównie źródło energii i utrzymania prawidłowego poziomu glukozy we krwi. Nie jemy? Spada glukoza, następuje proces glukoneogenezy z trawienia własnych zasobów tkankowych. alfa-PVP, inhibitor wychwytu zwrotnego noradrenaliny i dopaminy. Zaiste ciekawe połączenie hipoglikemii, objawiające się na trzeźwo tachykardią, rozdrażnieniem, agresją i zwiększeniem ciśnienia tętniczego krwi wraz z czynnikiem również stymulującym układ współczulny :-) .

3. Witaminy i mikroelementy. Pirydoksyna (B6), kobalamina (B12) i reszta z grupy B. Niezbędne w postaci kofaktorów do przemian aminokwasów, węglowodanów i tłuszczy. Po co? A no po to, by np. syntetyzować stale neurotransmitery takie jak DOPAMINA by alfa-PVP działała idealnie nawet po miesięcznym ciągu. Magnez, wapń, sód, potas. 4 niezbędne metale do utrzymania homeostazy organizmu. Brak jedzenia, brak wyżej wymienionych. Katabolizm kości, rozregulowanie układu krwionośnego, mięśniowego i nerwowego - NIE, TO WSZYSTKO WINA CHUJOWEJ ALFY %-D .

4. Tłuszcze, też ważne, zwłaszcza NNKT, ale nie będę się rozpisywał i dawał wykładu z podstaw dietetyki, bo piszę to na trzeźwo a nie po alfie %-D .


Teraz pytanie: jak działa alfa jak zwaporyzujemy ją po sytym obiedzie, kiedy nasz żołądek jest wypełniony po brzegi i organizm nawodniony po zapiciu jedzenia? Błogość, euforia, relaks, natłok myśli, sedacja, uspokojenie - bosko. Jak działa alfa po 24h ciągu bez jedzenia i picia - pusta stymulacja, rozdrażnienie, agresja, bruksizm, wytrzeszcz oczy, przykurcze mięśni?

Kojarzymy to? No ja tego nie kojarzę zbytnio osobiście. Dlaczego? Polecam ponownie przeczytać całość od początku jakby ktoś miał wątpliwości. JEMY PRZEZ CAŁY CZAS BRANIA ALFY!

Kolejna sprawa, jak jesteśmy najedzeni, następuje sekrecja insuliny, leptyny, zostaje pobudzony ośrodek sytości w mózgu. Występuje zwiększenie poziomu serotoniny w mózgu, jesteśmy senni, leniwy i czujemy się błogo. Do tego proszę dołożyć jeden z najsilniejszych NDRI, wprowadzonych do organizmu najszybszą drogą administracji jaką jest waporyzacja, pozwalająca na przedostanie się związku przez barierę krew-mózg w mniej niż 7 sekund i mamy chemicznie wyzwolony ORGAZM :-) .

Przechodząc do sedna, powiem jak wygląda idealny posiłek, który należy powtórzyć przynajmniej 3 razy dziennie by alfa działała zajebiście.

"150-250g mięsa - kurczak/indyk - ugotowane, usmażone, upieczone (warto dodać z 5g kurkuminy jako przyprawy, benefity stosowania kurkumy również warto sobie poczytać) 50-100g ryżu/makaronu/chleba 15-25g tłuszczu roślinnego - oliwa z oliwek, olej rzepakowy, ryżowy (można na tym mięso zrobić). 250ml soku/mleka itp."

Warzyw i tak mało osób je, więc nie wymieniam.

Kolejna sprawa - brak apetytu przy pobudzeniu stymulantowym. Ja miksuje ugotowane mięso z wodą i kurkuminą i tak spożywam 500-750g kurczaka dziennie.

tekst autorstwa usera: Thirteen[edytuj]

___________________________________

Zakaz brania aspiryny ani innych antykoagulantów przy stymulantach! Połączenie leku zmniejszającego agregację płytek krwi z nadciśnieniem tętniczym i tachykardią to wręcz proszenie się o udar krwotoczny mózgu.

Weź sobie aspirynę i przetnij palec. Teraz zobacz co się stanie jak Ci pęknie naczynie w mózgu.

Kwas acetylosalicylowy jest polecany dla ludzi w wieku >60lat i chodzi tutaj o zawał serca albo udar NIEdokrwienny mózgu spowodowany przez skrzepy i inne. To nas nie dotyczy. W przypadku osób młodych, gdzie jest zdrowy układ krwionośny, brak miażdżycy, serce sobie poradzi bez problemu, natomiast przy amfetaminach, b-ketonach i innych stymulantach skok ciśnienia może być na tyle duży, że pęknie tętnica w mózgu i papa.

Dotyczy to głównie najszybszych dróg administracji, czyli waporyzacja i podanie dożylne, gdzie skok katecholamin jest tak duży, że pociąga za sobą natychmiastową reakcję układu współczulnego, co za tym idzie momentalny skok ciśnienia.

http://www.merckmanuals.com/home/brain-spinal-cord-and-nerve-disorders/stroke-cva/intracerebral-hemorrhage

To samo się tyczy beta-blokerów. Zakaz przy stymulantach.

tekst autorstwa usera: Thirteen[edytuj]

Funkcjonowanie na rynku lub w podziemiu[edytuj]

Do 1-go lipca 2015 roku specyfik dostępny w sklepach RC online jak i w sklepach stacjonarnych (np. w preparacie Młot Thora). W zależności od źródła 1 gram kosztował od 40 złotych (sklepy online) do nawet 80 złotych (sprzedaż na ogłaszamy24.pl).

Po 1wszym lipca 2015 specyfik sprzedawany nielegalnie jako 3-mmc albo mefedron (potrzebne źródła).

Chemia i farmakologia substancji[edytuj]

Uzależnienie i sposoby jego leczenia[edytuj]

Pamiętaj! Hyperreal posiada spis placówek pomocy uzależnionym: https://hyperreal.info/help

Substancja wykazuje bardzo duży potencjał uzależniający, istnieje wysokie prawdopodobieństwo uzależnienia psychicznego po kilkukrotnym użyciu. Szczególnie droga iniekcji dożylnej i waporyzacji jest tutaj bardzo prostą drogą do uzależnienia. Wyżej wymienione sposoby podania większych dawek charakteryzują się mocnym wejściem, uczuciem paniki, ogólnego chaosu i braku kontroli otaczającej rzeczywistości. Występuje bardzo silna chęć na dorzucanie dawek, co często prowadzi do wpadnięcia w ciąg.

Substancja nie uzależnia fizycznie.

Status prawny w poszczególnych krajach[edytuj]

Polska[edytuj]

Od 1 lipca 2015 roku Alfa-PVP jak i wszystkie preparaty zawierający w/w są nielegalne.

Pamiętaj! Na forum hyperreala mamy dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków: https://hyperreal.info/talk/prawo.html

Obecność substancji / rośliny w dziełach kultury i dyskursie społecznym[edytuj]

Zastrzeżenia

Informacje zawarte na stronach Narkopedii są opracowywane przez społeczność serwisu hyperreal.info. W żaden sposób nie mogą być traktowane jako źródła wiedzy medycznej, naukowej, co więcej, mogą być to informacje fikcyjne albo błędne. Ani serwis hyperreal.info, ani autorzy haseł, nie mają nic wspólnego z ewentualnymi szkodami na zdrowiu bądź ewentualnej śmierci czytelnika, który całkowicie odpowiada za swoje działania podjęte w konsekwencji zapoznania się z wiedzą dostępną w Narkopedii.

Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Serwis używa ciasteczek, ale wyłącznie abyś mógł się zalogować, nie wykorzystujemy ich do niczego innego.

Licencja

Zawartość Narkopedii jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0.

Kliknij aby uzyskać więcej informacji.