OH?
OH?

Desoksypipradrol

Z Narkopedia
Skocz do:nawigacja, szukaj


Klasyfikacja podstawowa[edytuj]

Metka substancji[edytuj]

hyperreal.info

Wzór chemiczny

[]C1(C(C2NCCCC2)C3=CC=CC=C3)=CC=CC=C1

Inne nazwy substancji

2-DPMPInformacje ogólne[edytuj]

Uwaga! Desoxypipradrol może prowadzić do stanów psychozy, manii i uzależnienia znacznie częściej niż inne stymulanty. Ze względu na niezwykle długi okres półtrwania i ekstremalną siłę działania, zdecydowanie odradza się nadużywanie tej substancji w dużych dawkach, wiele dni z rzędu lub w połączeniu z innymi substancjami, o których wiadomo, że zwiększają ryzyko psychozy.

Desoxypipradrol może prowadzić do stanów psychozy, manii i uzależnienia w znacznie większym stopniu niż inne stymulanty.

Ze względu na niezwykle długi okres półtrwania i ekstremalną siłę działania, zdecydowanie odradza się nadużywanie tej substancji w dużych dawkach, wiele dni z rzędu lub w połączeniu z innymi substancjami, o których wiadomo, że zwiększają ryzyko wystąpienia psychozy.

Desoxypipradrol (znany również jako 2-DPMP, 2-difenylometylopiperydyna) to lek stymulujący na bazie benzylopiperydyny, który jest blisko spokrewniony z metylofenidatem i pipradolem.

Opracowania naukowe[edytuj]

Autorskie zdjęcia i filmy związane z substancją[edytuj]

Otrzymywanie / pozyskiwanie[edytuj]

Zastosowanie[edytuj]

Zastosowanie medyczne[edytuj]

Zastosowanie rekreacyjne[edytuj]

Desoksypipradol posiada niezwykłą siłę działania, ekstremalny czas trwania i nieprzewidywalną reakcję na dawkę jak na lek stymulujący. Jakiekolwiek podane dawkowania tylko na własną odpowiedzialność. Działa bardzo stymulująco.

Inne zastosowania[edytuj]

Sposoby przyjmowania, dawkowanie i zagrożenia[edytuj]

Tylko oralne naprawdę mikro dawki. Wciągnięcie 80-100 mg doprowadziło do 2 tygodniowej psychozy bezsennej.

Funkcjonowanie na rynku lub w podziemiu[edytuj]

Chemia i farmakologia substancji[edytuj]

Uzależnienie i sposoby jego leczenia[edytuj]

Pamiętaj! Hyperreal posiada spis placówek pomocy uzależnionym: https://hyperreal.info/help

Status prawny w poszczególnych krajach[edytuj]

Chiny[edytuj]

Od października 2015 r. 2-DPMP jest substancją kontrolowaną w Chinach.

Niemcy[edytuj]

Desoxypipradrol jest kontrolowany w ramach Anlage II BtMG (ustawa o środkach odurzających, wykaz II) od 13 grudnia 2014 r. Nielegalne jest wytwarzanie, posiadanie, import, eksport, kupno, sprzedaż, nabywanie lub wydawanie go bez licencji.

Rosja[edytuj]

Deoxypipradol jest wpisany do wykazu substancji zabronionych I jako (Пиперидин-2-ил)дифенилметан.

Szwajcaria[edytuj]

Desoxypipradol nie jest kontrolowany w ramach Buchstabe A, B, C i D. Może być uznany za legalny.

Anglia[edytuj]

Od 4 listopada 2010 r. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii ogłosiło zakaz importu 2-DPMP, zgodnie z zaleceniem ACMD. Przed wprowadzeniem zakazu importu, desoksypipradrol był sprzedawany jako "legalny haj" w kilku produktach.

Jego stosowanie doprowadziło do kilku wizyt na oddziale ratunkowym, co skłoniło rząd Wielkiej Brytanii do zlecenia przeglądu ACMD. Rada Doradcza ds. Nadużywania Narkotyków stwierdziła w swoim raporcie, że: "istnieją poważne szkody związane z 2-DPMP... zazwyczaj przedłużające się pobudzenie (trwające do 5 dni po zażyciu narkotyku, które czasami jest poważne, wymagające fizycznego ograniczenia), paranoja, halucynacje i mioklonie (skurcze mięśni / szarpnięcia)". 2-DPMP miał stać się lekiem klasy B w dniu 28 marca 2012 r., ale ustawa została odrzucona, ponieważ dwa sterydy uznane za nienadające się do nadużywania zostały uwzględnione w ustawie, ale później zalecono, aby pozostały niekontrolowane.

W dniu 23 kwietnia 2012 r. odbyła się nowa dyskusja na temat jego losu, w której zdecydowano, że ustawa zostanie przeredagowana, a 2-DPMP nadal będzie zakazany. Zdecydowano również, że ustawa będzie ogólnym zakazem powiązanych chemikaliów. Desoxypipradrol został ostatecznie uznany za lek klasy B i umieszczony w wykazie I w dniu 13 czerwca 2012 r. Nie odnotowano żadnych zgonów spowodowanych przez lek między zakazem jego importu a zakazem jego posiadania. "Estry i etery pipradrolu" były kontrolowane z tą samą poprawką, co narkotyki klasy C.

Stany Zjednoczone[edytuj]

Desoxypipradrol nie jest sklasyfikowany w Stanach Zjednoczonych, a zatem jego posiadanie i import są legalne. Jest to jednak analog pipradolu, który jest substancją kontrolowaną z Wykazu IV.

Pamiętaj! Dane z psychonautwiki.org
Pamiętaj! Na forum hyperreala mamy dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków: https://hyperreal.info/talk/prawo.html

Obecność substancji / rośliny w dziełach kultury i dyskursie społecznym[edytuj]

Zastrzeżenia

Informacje zawarte na stronach Narkopedii są opracowywane przez społeczność serwisu hyperreal.info. W żaden sposób nie mogą być traktowane jako źródła wiedzy medycznej, naukowej, co więcej, mogą być to informacje fikcyjne albo błędne. Ani serwis hyperreal.info, ani autorzy haseł, nie mają nic wspólnego z ewentualnymi szkodami na zdrowiu bądź ewentualnej śmierci czytelnika, który całkowicie odpowiada za swoje działania podjęte w konsekwencji zapoznania się z wiedzą dostępną w Narkopedii.

Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Serwis używa ciasteczek, ale wyłącznie abyś mógł się zalogować, nie wykorzystujemy ich do niczego innego.

Licencja

Zawartość Narkopedii jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0.

Kliknij aby uzyskać więcej informacji.