Dimenhydrynat

Z Narkopedia
Skocz do:nawigacja, szukaj


Klasyfikacja podstawowa[edytuj]

Metka substancji[edytuj]

Wzór chemiczny

[]CN1C2=C(C(=O)N(C1=O)C)NC(=N2)Cl.CN(C)CCOC(C1=CC=CC=C1)C2=CC=CC=C2

Nazwa generyczna

Aviomarin, Travelgum

Inne nazwy substancji

Dimenhydrinatum, 8-chloroteofilinian N-(2-difenylometoksyetylo)-N,N-dimetyloamoniowy

Odmiany nazwy substancji

dimenhydrynatu, dimenhydrynatem, dimenhydrynatowi, dimenhydrynacie, Aviomarinu, Aviomarinem, Aviomarinowi, Aviomarinie


Wikipedia[edytuj]

Na polskiej Wikipedii substancji poświęcona jest strona: https://pl.wikipedia.org/wiki/dimenhydrynat

Informacje ogólne[edytuj]

Opracowania naukowe[edytuj]

Autorskie zdjęcia i filmy związane z substancją[edytuj]

Otrzymywanie / pozyskiwanie[edytuj]

Aviomarin 5 tabletek: 1 tab. po 50 mg dimenhydrynatu,

Aviomarin 10 tabletek: 1 tab. po 50 mg dimenhydrynatu.

Nie ma podanego sposobu ekstrakcji dimenhydrynatu z Aviomariunu. Dimenhydrynat jest jedyną aktywną substancją w Avio, jest też najbardziej szkodzący, a więc ekstrakcja z tego nie ma wiele sensu.

Zastosowanie[edytuj]

Zastosowanie medyczne[edytuj]

Dimenhydrynat stosowany jest jako środek przeciwko chorobie lokomocyjnej(tj. wymioty, nudności)
Jest On lekiem przeciwhistaminowym; wykazuje działanie przeciwwymiotne, antycholinergiczne.


Zastosowanie rekreacyjne[edytuj]

Dimenhydrynat jest substancją wykorzystywaną - w sposób rekreacyjny - przez osoby odurzające się(ew. zaczynające się odurzać) w celu uzyskania doznań halucynogennych i zmian percepcji. Prawdą jest to, że dimenhydrynat ma mocne działanie narkotyczne. Niektórzy użytkowcy opowiadają, że ich trip przypominał intensywną fazę po bieluniu. Z drugiej zaś strony, są osoby, u których piętnaście tabletek avio(1 tab - 50mg dimenhydrynatu) wywołały jedynie uczucie zamulenia, małe zmiany percepcyjne.

Do głównych doznań narkotycznych zaliczymyý: zmiany percepcji, halucynacje; wszelakie, szczególnie słuchowe, zaburzone poczucie naturalizmu; tj. rzeczy, które podczas tripu wydają Ci się naturalne, mogą być często nienaturalne, dziwne, wręcz niepokojące, senność.

Inne zastosowania[edytuj]

Sposoby przyjmowania, dawkowanie i zagrożenia[edytuj]

Sposoby przyjmowania, dawkowanie i zagrożenia[edytuj]

Użytkownicy mówią, że dawka przyjmowana doustnie, której nienależy przekraczać, wynosi 1000 mg dimenhydrynatu. Trzeba jednak pamiętać, że wszyscy inaczej możemy reagować na substancjo i warto znać swoje ciało, oraz związane z nim ograniczenia. Przed wzięciem należy sprawdzić, czy nie posiadamy reakcji alergicznej do tejże substancji; weź od 1—3 tabletek i obserwuj jak się po tym czujesz. Jeżeli nie poczujesz reakcji alergicznej to ok. Jeżeli zaś ją poczujesz, nie brnij dalej w branie dimenhydrynatu. 15 tabletek zapewne będzie dla Ciebie zabójcze.

Dimenhydrynat działa niepożądanie na nerki, oraz wątrobę. O ile żołądek sobie poradzi, warto zadbać o pozostałe. Zmienić dietę, pić dużo wody, a najlepiej robić długie przerwy pomiędzy zażywaniem ów substancji.

Zadbaj o osobę towarzyszącą, która będzie się tobą opiekowała podczas tripu. Mozesz wpaść na pomysły odrealnione, czasem niebezpieczne.

Zadbaj o czystość psychiczną, nie nastawiaj się negatywnie. Pozytywne nastawienie to 50% szans na uniknięcie badtripu! Reszta to siła psychiczna, siła tripu, czysty przypadek i inne...

Funkcjonowanie na rynku lub w podziemiu[edytuj]

Lek dostępny bez recepty do zakupu w aptekach.

Chemia i farmakologia substancji[edytuj]

Uzależnienie i sposoby jego leczenia[edytuj]

Nie ma wielu przypadków uzależnienia się dimenhydrynatem z racji dużej częstotliwości występowania badtripów u użytkowników zażywających ów substancje. Dniowy zjazd nie zachęca nowych użytkowników do regularnego brania dimenhydrynatu. Należy jednak pamiętać, że i od tej substancji można się uzależnić; historie takich ludzi również się pojawiają.

Pamiętaj! Hyperreal posiada spis placówek pomocy uzależnionym: https://hyperreal.info/help

Status prawny w poszczególnych krajach[edytuj]

Polska[edytuj]

W Polsce dimenhydrynat ma status substancji niesklasyfikowanej, jednak ze względu na jego nadużywanie w 2003 roku wycofano wszystkie zawierające go leki ze sprzedaży, oprócz Aviomarinu.

Pamiętaj! Na forum hyperreala mamy dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków: https://hyperreal.info/talk/prawo.html

Obecność substancji / rośliny w dziełach kultury i dyskursie społecznym[edytuj]

Zastrzeżenia

Informacje zawarte na stronach Narkopedii są opracowywane przez społeczność serwisu hyperreal.info. W żaden sposób nie mogą być traktowane jako źródła wiedzy medycznej, naukowej, co więcej, mogą być to informacje fikcyjne albo błędne. Ani serwis hyperreal.info, ani autorzy haseł, nie mają nic wspólnego z ewentualnymi szkodami na zdrowiu bądź ewentualnej śmierci czytelnika, który całkowicie odpowiada za swoje działania podjęte w konsekwencji zapoznania się z wiedzą dostępną w Narkopedii.

Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Serwis używa ciasteczek, ale wyłącznie abyś mógł się zalogować, nie wykorzystujemy ich do niczego innego.

Licencja

Zawartość Narkopedii jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0.

Kliknij aby uzyskać więcej informacji.