Mimosa hostilis
Klasyfikacja podstawowa
Metka substancji
Wygląd
hyperreal.info
Tripraporty na NeuroGroove: http://neurogroove.info/tagi/natura/mimosa-hostilis
Dyskusja na forum Talk: https://hyperreal.info/talk/jurema-t26985.html
Inne nazwy substancji
Mimosa tenuiflora, Jurema, mimoza
Odmiany nazwy substancji
mimozy, mimozie, mimozę, mimosy, mimosie, mimosę, juremy, juremą, juremie, juremę
Wikipedia
Na polskiej Wikipedii substancji poświęcona jest strona: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mimosa hostilis
Informacje ogólne
Mimosa hostilis, syn. Mimosa tenuiflora, jest drzewiastym krzewem występującym naturalnie w niektórych państwach Ameryki Południowej (przede wszystkim w Brazylii) i Środkowej (południowy Meksyk, Honduras, Salwador...), którego kora zawiera znaczne ilości DMT, może być zatem wykorzystywana do przygotowywania analogów ayahuaski. Co interesujące, oprócz DMT kora zawiera również inhibitory MAO, co pozwala na jej używanie bez dodatków, tak też była zresztą tradycyjnie używana w formie wywaru o nazwie jurema, która to nazwa odnosi się również do samej rośliny.
Opracowania naukowe
Autorskie zdjęcia i filmy związane z substancją
Otrzymywanie / pozyskiwanie
Zastosowanie
Mimosa hostilis posiada szereg zastosowań medycznych wliczając w to właściwości ułatwiające gojenie się ran i oparzeń. Ekstrak alkoholowy z liści wykazuje działanie przeciwzapalne, znieczulające oraz anty-biegunkowe. Posiada także właściwości antyoksydacyjne zbliżone do tych przypisywanych kwasowi askorbinowemu ( wit. C ), działanianie antymalaryczne oraz antyhepatoksyczne.
Zastosowanie rekreacyjne
Inne zastosowania
Mimosa hostilils jest często używaną rośliną w formie wywarów ( wraz z inhibitorem MAO ). Dawkowanie różni się w zależności od jakości materiału i mieści się w granicach od 1g dochodząc nawet do 15g przy niskiej zawartości alkaloidów.
Funkcjonowanie na rynku lub w podziemiu
Jurema posiada szereg różnych alkaloidów występujących głównie w podziemnych częściach rośliny:
Zewnętrzna kora kożenia zawiera min. DMT w ilościach od 0.31% do 0.57% ( Schultes 1977 )
Wewnętrzna część kory kożenia zawiera nawet do 2% DMT ( wywnioskowane i opisane na podstawie domowych ekstrakcji, głównie przez członków DMT-Nexus )
Całkowita ilość alkaloidów mieści się w granicach 3% w których skład wchodzi także NMT oraz 2-Metyl-1,2,3,4-Tetrahydro-Beta-Karbolina
Użytkownicy, którzy podejmowali się prób ekstrakcji DMT za pomocą mocnych rozpuszczalników ( Hexan, Toluen ) raportowali o otrzymywaniu innego rodzaju ekstraktu zwanego ,,Jungle,, którego aktywna dawka była znacznie niższa od standardowego produktu końcowego. Spekulowano, że może to być jakiś nie odkryty dotychczas alkaloid, jednak po przeprowadzeniu podstawowych testów okazało się iż jest to zwyczjnie pełniejsze spektrum alkaloidowe wliczając w to 2MTHBC oraz śladowe ilości innych b-karbolin, które prawdopodobnie są odpowiedzialne za wzmocnione działanie.
Uzależnienie i sposoby jego leczenia
Status prawny w poszczególnych krajach
Polska
Substancja nielegalna w Polsce, znajduje się na wykazie środków odurzających grupy I-N.